Frequently asked questions about managing your business through  COVID-19

It's natural for people to experience various challenges when adapting to a remote work environment and to help make this transition smoother, we have put together some helpful insights on FAQs about what leaders and employees can do during this time. 

Millised teemad sobivad coachingus arutamiseks?


Coachingusse sobivad kõik teemad! Oluline on vaid Sinu valmisolek lahenduste leidmiseks ja tegutsemiseks. Mõned tavalisemad teemad coachingus on professionaalne areng ja karjääri kujundamine, otsuste tegemine, enesekindluse leidmine, heade harjumuste ja rutiinide loomine, ajakasutus, konfliktidega toime tulek, eneseteadlikkuse suurendamine, enesearmastus, suhtlemine ja suhted, juhtmine, visiooni loomine, eesmärkide seadmine...
Mis vahe on coachingul, psühhoteraapial, ja nõustamisel?


Coaching on tulevikku suunatud ja lahenduskeskne meetod, mis põhineb võimsate küsimuste küsimisel ja kliendi jõustamisel. Psühhoteraapia ja nõustamine keskenduvad rohkem mineviku ja hetkeolukorrale. Coaching sobib inimestele, kes on tasakaalus ning valmis võtma vastutust oma elu eest. Tõsiste vaimse tervise probleemide korral on coachingut võimalik teha kas paralleelselt teraapiaga või pärast seda. Kõikides minu pakettides on esimene sessioon tasuta just selleks, et saaksime rahulikult otsustada, kas coaching on midagi, mis võiks Sulle hetkel sobida.
Mille järgi valida endale coach?


Coaching kogub Eestis ja maailmas kiiresti populaarsust, mistõttu on oluline teada, mille järgi endale coach valida. Vali coach lähtuvalt oma teemast. Paljud coachid spetsialiseeruvad mingile kindlale valdkonnale, näiteks karjääriplaneerimine, meeskonnatöö või eneseareng. Uuri, mis valdkonnas coach enamasti tegutseb. Mis valdkonnas Sina coachingut vajad? Eelista rahvusvahelise sertifikaadiga coache. Rahvusvahelise tunnistuse olemasolu tõestab, et coach on läbinud teatud arvu tunde koolitusi ja et tal on piisavalt praktilist kogemust. Üldjuhul on see info üleval coachi veebilehel, kuid korral võid temalt alati üle uurida. Pane tähele, et mõni coach (nagu ka mina) on alles rahvusvahelise tunnistuse saamise teekonnal. Kokkuvõttes on oluline, et coach on läbinud koolituse. Kas see coach meeldib mulle inimesena? See on väga oluline küsimus, mida endalt enne coachingu lepingu sõlmimist küsida. Usalduslik ja hea suhe on coachingu koostöö aluseks. Ole avatud, kui Sa tunned, et vajaksid teist coachi. Me suuname Sind soovi korral edasi!
Mitut coachingu sessiooni ma vajan?


Iga kliendi soovid ja hetkeolukorrad on erinevad, mistõttu on ka kõikide vajadused erinevad. Soovitan alustada vähemalt 3 sessiooniga, sest selle aja jooksul saad end piisavalt pühendada ning toimuma hakkavad ka esimesed muutused. Soovi korral saad oma pakette pikendada ja veelgi pikemalt eesmärgile pühenduda. Minu eesmärgiks ei ole hoida Sind võimalikult pikalt coachingus, vaid soovin Sulle anda oskuseid iseseisvaks edasi liikumiseks.
Mis väärtust coaching mulle annab?


Coaching suurendab Sinu inspiratsiooni, motivatsiooni ja tegutsemistahet. Coachingus saad võtta aja iseendale, et keskenduda oma eesmärkidele ja visioonidele. Coachingu sessioonidelt saad kaasa lihtsad tööriistad, et ka edaspidi iseseisvalt eesmärke saavutada!